Poznaj nasz zespół!

Aleksandra Kuna

Prezes Fundacji Wenus
 
Założycielka Ośrodka Wenus
ALEKSANDRA KUNA
 

Celem fundacji jest pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom w sposób holistyczny uwzględniając wszystkie potrzeby osób chorych. Pragnę dać możliwość uzyskania niezbędnej edukacji w tym jednym z ważniejszych problemów społecznych. Możliwość uzyskania wsparcia i kierunku oraz pomoc w zdefiniowaniu siebie w obliczu choroby uzależnienia jest bardzo istotna, ponieważ osoby uzależnione nadal są społecznie wykluczane i negatywnie stygmatyzowane.  Bowiem wychodzę z założenia ze sposobów na trzeźwe życie jest tyle ilu jest chorych.

DR KATARZYNA KOWALSKA - PRZYBYLSKA

wiceprezes fundacji

DR KATARZYNA KOWALSKA – PRZYBYLSKA

Kasia jest doktorem nauk humanistycznych, psychologiem klinicznym. Certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień (Certyfikat nr. 1795), mediatorem sądowym, pedagogiem.

Jest członkinią wojewódzkiego zespołu do spraw przeciwdziałania handlem ludźmi przy MSWiA. Ponadto jest psychotraumatologiem, diagnostą, terapeutą zaburzeń neuropsychologicznych. Prezes Fundacji Odzyskane Marzenia. Terapeuta dzieci z zaburzeniami spektrum autyzmu.

Nieszablonowa postać, terapeutka znana z indywidualnego podejścia.

Hasłem przewodnim, które można usłyszeć od Kasi to „Pokusa będzie pukać codziennie, szansa tylko raz”.

 

mgr elżbieta proll

mgr ELŻBIETA PROLL
 
 
Jestem pedagożką, certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień(cert.0486), osobą, której ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia stale mobilizowała do rozwoju. Zdobyłam m.in. umiejętności asystenta psychodramy, trenera-szkoleniowca, brałam udział w wielu szkoleniach.

Przez kilkanaście lat pracowałam w ośrodku terapii uzależnień. Obecnie pomagam chętnym poprawić swoją jakość życia w prywatnym gabinecie, oraz zajmuję się szkoleniami.
W pracy nie koncentruję na jednym nurcie, lubię eklektyzm, pracę z ciałem, zindywidualizowane podejście.
Dla zachowania równowagi psychofizycznej ćwiczę tai chi, qigong, lubię uprawiać własne eko warzywa. Uwielbiam relaks przy książce, kontakt z naturą.

mgr Magdalena Łucarz

KIEROWNIK ZESPOŁU TERAPEUTYCZNEGO
mgr MAGDALENA ŁUCARZ
 

Specjalista Psychoterapii Uzależnień (Certyfikat nr 1924 wydany przez PARPA)

Prowadząca terapię grupową oraz konsultacje indywidualne. Ponadto aktualnie pracuje w Szpitalu MSWiA w Otwocku w Poradni Leczenia Uzależnień oraz w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, gdzie udziela konsultacji osobom uzależnionym, ich rodzinom oraz osobom w kryzysie.

 Pracuje w nurcie behawioralno – poznawczym, humanistycznym oraz systemowym.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji.

Stale się dokształca.

 

 

mgr ARTUR GROSZEK

mgr ARTUR GROSZEK
 

Jest pedagogiem, wychowawcą, terapeutą uzależnień z niemal 20-letnim stażem. Pracuje z ofiarami i sprawcami przemocy w oparciu o model Duluth oraz elementy treningu zastępowania agresji.

Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończył także: Szkolenie terapii uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie zakończone certyfikatem terapeuty uzależnień.

Specjalistyczne szkolenie w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w oparciu o Model Duluth

Ponadto w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie konsultuje sprawców przemocy oraz osoby uzależnione i współuzależnione – 10 letnia praktyka.

mgr ADA NOWAKOWSKA

mgr ADA NOWAKOWSKA

 

Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz terapię w nurcie integracyjnym. W mojej pracy koncentruję się na realizowaniu celów wyznaczonych wspólnie z Klientem. Pracuję z osobami dorosłymi, rodzinami oraz młodzieżą. 

Studia z psychologii klinicznej ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Kontynuuję swoją edukację w ramach studiów doktoranckich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Ericksonowskim. Posiadam certyfikat I stopnia z Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Korzystam z systematycznej superwizji mojej pracy.

 

Aby pomagać Pacjentom w sposób dopasowany do ich potrzeb, stale rozwijam swój warsztat zawodowy w nurcie komunikacji bez przemocy, rodzicielstwa bliskości, pracy z ciałem oraz holistycznego rozumienia człowieka. Wartości, którymi kieruję się w pracy to szacunek, naturalność i otwartość na drugiego człowieka.

MARTA MARKIEWICZ

MARTA MARKIEWICZ

To co od zawsze przychodziło mi intuicyjnie to otwartość, obiektywność oraz empatia do drugiego człowieka.

Skończyłam ponad dwuletnią terapię uzależnień, gdzie po ciężkiej pracy nad sobą wreszcie stanęłam na nogi i mogę śmiało powiedzieć, że to czas aby to całe zaplecze zdobytej wiedzy i dobra przekazać dalej. Jestem wrażliwa, bardzo pozytywna, zaangażowana i działająca. Lubię przebywać z ludźmi, być uważna na ich potrzeby i opiekuńcza. 

Skończyłam Kulturoznawstwo i roczną szkołę z psychologii żywienia. Teraz moim głównym kierunkiem jest Certyfikowany Kurs EX-IN na Asystenta Zdrowienia. 

Na co dzień pracuję w Ośrodku Pomocy Społecznej, organizuję trzeźwe wydarzenia, promuję swoją drogę życia na portalach społecznościowych i w ten sposób nadaję kierunek tym, którzy pragną zmiany.

Pokazuję jak można żyć na trzeźwo i daję nadzieję osobom, którzy już tą nadzieję utracili.

 

mgr Maciej Tittenbrun

mgr MACIEJ TITTENBRUN

Jestem psychologiem i specjalistą psychoterapii uzależnień (Certyfikat nr. 0895). Od kilkunastu lat pracuję w różnych ośrodkach terapii dla osób uzależnionych. Moje doświadczenie pokazuje, że pacjentom w zdrowieniu najbardziej pomaga akceptacja, bezinteresowna życzliwość, i otwartość w komunikacji.  Nie wierzę w mit nieskalanego i doskonałego terapeuty. Też jestem człowiekiem.

mgr Weronika Żłobicka

mgr WERONIKA ŻŁOBICKA

Z wykształcenia jestem psychologiem i psychoterapeutką uzależnienień w procesie certyfikacji. Obecnie pracuję w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień́ i Podwójnej Diagnozy dla młodzieży w Otwocku, gdzie zajmuję się̨ psychoterapią indywidualną i grupową oraz diagnozą psychologiczną. 

Posiadam doświadczenie w przeprowadzaniu interwencji kryzysowej, które zdobywałam pracując m.in. w Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, Całodobowej linii wsparcia dla dzieci i młodzieży, a także udzielając wsparcia psychologicznego podczas konferencji organizowanych przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne „Życie warte jest rozmowy”. 

Ukończyłam szkołę trenerską, która uprawnia do starania się̨ o rekomendację trenera II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i grup rozwojowych. 

BARTOSZ GRADOWSKI

BARTOSZ GRADOWSKI
 

Kształcący się na pedagoga specjalnego w specjalności pedagogiki resocjalizacji na warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Tą ścieżką zmierzający do uzyskania tytułu magistra oraz certyfikatu specjalisty psychoterapii uzależnień na studiach podyplomowych w Instytut Psychologii Zdrowia.

Znający chorobę z autopsji – ukończył własną psychoterapię i od lat pozostaje czysty stosując Program Dwunastu Kroków w  codziennym życiu. Wciąż poszerzający swoje kompetencje i doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi – w tym z osadzonymi w aresztach śledczych na oddziałach terapeutycznych oraz młodzieżą w wieku szkolnym.

Cechujący się spokojem, otwartością i pogodą ducha. W codzienności skupia swoją uważność na tu i teraz, oraz prowadzi blog tematyczny na temat zdrowienia z choroby uzależnienia.

Uwielbia morsowanie, kąpiele leśne, czytanie książek oraz bieganie i jazdę rowerem. Aktywności te traktuje jako doskonałą formę medytacji angażując wszystkie zmysły. Stara się zachować równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem Uważa, że bez drugiego człowieka jest tylko półczłowiekiem, a swoje życie stara się przeżyć – nie przemyśleć. Dodatkowo interesuje się filozofią i tanatologią.