TERAPIA AMBULATORYJNA

TERAPIA AMBULATORYJNA

Dla kobiet, które nie mogą podjąć z różnych względów decyzji o 4-tygodniowym pobycie w naszym ośrodku, przygotowaliśmy ofertę terapii ambulatoryjnej. Terapia ambulatoryjna składa się terapii grupowej (wymiarze 240 h), jak i spotkań indywidualnych z psychoterapeutą (raz w tygodniu).

Terapia grupowa jest najskuteczniejszą formą terapii. Spotkania indywidualne natomiast są doskonałym uzupełnieniem leczenia. Kobiety walczące ze swoimi uzależnieniami  często mają poczucie osamotnienia w chorobie. Podczas spotkań grupowych odkrywają, że inne kobiety przeżywają również podobne problemy, emocje, uczucia związane z uzależnieniem. Pozwala to się otworzyć i zacząć mówić o własnym chorobie. W grupie otrzymują od siebie wzajemne wsparcie i zrozumienie – co jest niezwykle potrzebne w procesie zdrowienia. Umożliwia to również nawiązanie relacji z innymi uzależnionymi Kobietami, które stanowią dla siebie tzw. siatkę wsparcia w ‘’gorszych chwilach ‘’.

Proponowane Grupy dla kobiet:

I GRUPA – popołudniowa ( czas trwania 10 miesięcy )

Wtorki 17.00 – 20.00

Piątki 17.00 – 20.00

II GRUPA – dzienna (czas trwania 3 miesiące)

Poniedziałki 10.00 -14.00

Wtorki 10.00 – 14.00

Środy 10.00 – 14.00

Czwartki 10.00 – 14.00

Piątki 10.00 – 14.00

III GRUPA – weekendowa ( czas trwania 30 weekendów)

Soboty 10.00 – 14.00

Niedziele 10.00 -14.00

Spotkania indywidualne:

Pon. – pt. : 8.00 – 20.00

Dokładamy wszelkich starań, aby oprócz autorskiego programu terapii grupowej, stworzyć atmosferę pełną wsparcia, zrozumienia i akceptacji, co bez wątpienia sprzyja Kobietom w wychodzeniu z uzależnienia – to nasz priorytet!

Dużą wagę przykładamy do specyfiki kobiecego uzależnienia – praca z poczuciem winy i wstydu, odbudowywanie poczucia swojej wartości, często zniszczonego / nadszarpniętego przez uzależnienie, poznawanie swoich wartości, potrzeb , ról życiowych na nowo.

W czasie terapii zapewniamy dodatkowo:

  •  konsultacje żywieniowo suplementacyjne- umożliwiające dojście do równowagi i regeneracji wyniszczonemu przez uzależnienie     organizmowi,
  •  wsparcie psychiatry,
  •  wsparcie Recovery Coacha,
  •  możliwość uczestnictwa w mityngach odbywających się w soboty na terenie Ośrodka Wenus,
  •  możliwość uczestnictwa rodziny i bliskich w warsztatach , które odbywają się w każdą czwartą niedzielę na terenie Ośrodka Wenus,
  •  informacje o najbliższych i aktualnych mityngach Wspólnoty: AA (Anonimowi Alkoholicy), NA (Anonimowi Narkomani), SA (Anonimowi Seksoholicy), AH (Anonimowi Hazardziści), AJ (Anonimowi Jedzenioholicy).
Do tego pozytywną atmosferę pełną zrozumienia i akceptacji.

JESTEŚMY PO TO BY TOBIE POMÓC.