przygotowanie do interwencji

przygotowanie do interwencji

Uczucie bezradności, jakie towarzyszy rodzinom i bliskim uzależnionej kobiety jest powszechne. Ogromny wysiłek, jaki władają one w przekonanie matki żony, siostry, przyjaciółki czy córki, że jest osobą chorą i powinna podjąć leczenie. 

Jesteś bezradny, zrezygnowany, pełny żalu i złości?  Czy masz często poczucie winy, że nie potrafisz pomóc bliskiej uzależnionej osobie, a sytuacja jej nałogu tylko się pogłębia? Czy czujesz, że przestajesz dbać o siebie i żyjesz życiem osoby uzależnionej ? Czy sięgasz po takie sposoby jak: ciągłe kontrolowanie uzależnionej kobiety, stosowanie gróźb, błaganie, roztrząsanie problemu i wiara w składane przez nią obietnice?

Często prośby czy groźby rodziny i bliskich na nic się zdają. Często słyszycie też przeprosiny, nowe obietnice poprawy, zaprzestania picia, brania czy grania, niestety po pewnym czasie znajdujecie się w tym samym piekle. Znowu czujecie bezradność wobec choroby uzależnionej kobiety. I to powtarza się cyklicznie. Niestety znane jest stwierdzenie, że kobieta uzależniona dopiero po osiągnięciu swojego dna, jest w stanie podjąć decyzję o leczeniu i bez pomocy specjalisty niczego wcześniej nie osiągniecie?
Zadaj sobie pytanie: Czy wtedy nie będzie już za późno?

Musimy zdać sobie sprawę, że każde uzależnienie jest chorobą postępującą i śmiertelną! Więc jak zatem pomóc uzależnionej kobiecie, która tej pomocy nie chce i ciągle ja odrzuca?
Z myślą o Was i o dobru Waszych uzależnionych matek, żon, sióstr, przyjaciółek czy córek, przygotowałyśmy w swojej ofercie KONSULTACJE MAJĄCE NA CELU PRZYGOTOWANIE RODZINY I BLISKICH DO PRZEPROWADZENIA INTERWENCJI.

Dobrze przygotowana i przeprowadzona interwencja, aż w 90% przypadków doprowadza uzależnioną kobietą do leczenia! W ramach przygotowania rodziny do interwencji zalecamy od 2 do 5 spotkań. Każde spotkanie trwa ok. 120 min. Celem interwencji jest podjęcie leczenia przez uzależnioną kobietę oraz zorganizowanie pierwszego kontaktu z placówką leczenia uzależnień.

Cel interwencji: podjęcie leczenia przez uzależnioną Kobietę oraz zorganizowanie pierwszego kontaktu z placówką leczenia uzależnień

Co to jest interwencja ?

 •  metoda o określonej strukturze i zasadach
 •  narzędzie motywacyjne
 •  konfrontacja przygotowana przez najbliższe osoby ( członkowie rodziny, przyjaciele) uzależnionej Kobiety
 •  bierze w niej udział od 2 do 5 osób – bliskich natomiast niebędących w konflikcie z Uzależnioną
 •  konfrontacja ma charakter rzeczowy, konkretny – mówimy o faktach i zachowaniach związanych z piciem, braniem, graniem ( a nie o   domniemaniach czy intencjach Kobiety z problemem uzależnienia)
 •  nie oceniamy uzależnionej Kobiety!!!
 •  przebiega w życzliwej atmosferze !!! – atmosferze troski i miłości do uzależnionej Kobiety
 •  uzależniona Kobieta podczas spotkania interwencyjnego nie może być pod wpływem alkoholu, narkotyków czy leków w trakcie interwencji

Etapy interwencji :

 1. Zaplanowanie i przygotowanie interwencji.

 2. Przeprowadzenie próby / prób.

 3. Spotkanie interwencyjne z uzależnioną kobietą.

 4. Pomoc w dotarciu do wybranej wcześniej placówki leczenia uzależnień.

 5. Wsparcie uzależnionej Kobiety w trakcie trwania terapii.

 6. Uzyskanie informacji jak zadbać o siebie.

Nie czekaj, aż będzie za późno, zadzwoń do nas i umów się na przygotowanie interwencji wobec kobiety, którą kochasz.

JESTEŚMY PO TO BY TOBIE POMÓC

+48572570386