detoks narkotykkowy

 

Zażywanie narkotyków prowadzi w konsekwencji do degradacji narządów wewnętrznych, upośledza prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz psychiki. W zależności od grupy narkotyku, zażywanie ich może mieć różne konsekwencje zdrowotne.

Do najpoważniejszych z nich należą: udary mózgu, zawały serca, obrzęki płuc oraz perforacje żołądka co stanowi bezpośrednie zagrożenia życia.


Co to jest detoks narkotykowy:

Detoks narkotykowy polega na usunięciu z organizmu toksyn oraz niebezpiecznych substancji, złagodzenie objawów odstawiennych oraz przywrócenie organizmu, jak i układu nerwowego do równowagi Objawy fizyczne i psychiczne zespołu abstynenckiego:

  • bóle głowy, drżenie rąk, nadmierne pocenie się, bóle mięśni, wymioty, nudności, biegunki
  • zaburzenia snu, napady lęku, niepohamowanej agresji, rozdrażnienie, omamy , drgawki abstynencyjne, napady padaczkowe, psychozy z majaczeniem i zwidami, czyli delirium tremens.

Nasilenie i wystąpienie poszczególnych objawów zespołu odstawiennego uzależnione jest przede wszystkim od tego do jakiej grupy należy narkotyk, czasu zażywania narkotyku (ciągu narkotykowego) oraz ogólnego stanu zdrowia. Ważne jest to by nie bagatelizować żadnej zmiany w samopoczuciu po odstawieniu narkotykuNagła zmiana nastroju, objawy depresyjne, zaburzenia snu, dolegliwości somatyczne, które mijają po zażyciu dawki narkotyku to sygnał, że rozwinęło się uzależnienie.

Do kogo skierowany jest detoks od narkotyków:

Przede wszystkim do osób:

  •  po długich ciągach narkotykowych – wówczas samodzielne odstawienie narkotyków w domu może być niebezpieczne dla zdrowia, a   nawet życia,
  •  po zażywaniu dużych porcji narkotyku,
  •  w słabej kondycji psychofizycznej spowodowanej nadużywaniem narkotyku.

Jak i osób, które chcą zniwelować / złagodzić objawy zatrucia narkotykiem.

Jak przebiega detoksykacja w naszym Ośrodku :

Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz stanu psychofizycznego Pacjentki ustalany jest indywidualny plan odtruwania oraz czas trwania ( od 3 do 10 osób ). Nad całym procesem 24 h / dobę czuwa doświadczony personel medyczny – lekarz i pielęgniarka. Zapewniamy również wsparcie psychologiczne.

Co wchodzi w cenę detoksu:

  • Wizyta lekarska
  • Pełna detoksykacja zgodnie z indywidualnym planem odtruwania
  • Całodobowa opieka pielęgniarska
  • Wsparcie psychologiczne
  • Wyżywienie

Po detoksie:

Właściwie przeprowadzony proces detoksykacji pod opieką lekarzy i pielęgniarek , ma za zadanie przywrócić organizm do równowagi biochemicznej. Sama detoksykacja nie wyleczy choroby. Niezbędne jest podjęcie terapii, dostosowanej do potrzeb i stanu Pacjentki.Nasz Ośrodek oferuje bogaty program leczenia uzależnienia w trybie stacjonarnym jak i ambulatoryjnym.


JESTEŚMY PO TO BY TOBIE POMÓC

+48572570387