detoks lekowy

detoks lekowy

 

Nieumiarkowanie spożywanie leków jest równie niebezpieczne dla zdrowia, jak nadużywanie alkoholu czy uzależnienie od narkotyków. Długotrwałe stosowanie środków farmakologicznych może przewodzić w następstwie do uszkodzenia narządów wewnętrznych, zwłaszcza nerek i wątroby oraz całego układu nerwowego. Uzależnienie od leków jest bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, a nie leczone prowadzi do śmierci.

Co to jest detoks lekowy:

Detoks lekowy polega na usunięciu z organizmu toksyn oraz niebezpiecznych substancji oraz złagodzeniu objawów odstawiennych które pojawiają się podczas odstawiania leków do przykładowych objawów zespołu abstyneckiego można zaliczyć:

– bóle głowy, drżenie rąk, nadmierne pocenie się, bóle mięśni, wymioty, nudności, biegunki,

– zaburzenia snu, napady lęku, niepohamowanej agresji, rozdrażnienie, omamy , drgawki abstynencyjne, napady padaczkowe, psychozy z majaczeniem i zwidami, czyli delirium tremens

Nasilenie i wystąpienie poszczególnych objawów zespołu odstawiennego uzależnione jest przede wszystkim od tego do jakiej grupy należy lek, czasu nadużywania leku oraz ogólnego stanu zdrowia.

Ważne jest to by nie bagatelizować żadnej zmiany w samopoczuciu po odstawieniu leku.

Nagła zmiana nastroju, objawy depresyjne, zaburzenia snu, dolegliwości somatyczne, które mijają po zażyciu dawki leku to sygnał, że rozwinęło się uzależnienie!

Do kogo skierowany jest detoks od leków:

Przede wszystkim do osób:

  • po długich okresach nadużywania leków,
  • w słabej kondycji psychofizycznej spowodowanej nadużywaniem leku,
  • jak i osób, które chcą zniwelować / złagodzić objawy zatrucia lekami.

Jak przebiega detoksykacja w naszym Ośrodku :

Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz stanu psychofizycznego Pacjentki ustalany jest indywidualny plan odtruwania oraz czas trwania (od 3 do 10 dób). Nad całym procesem 24 h / dobę czuwa doświadczony personel medyczny – lekarz i        pielęgniarka. Zapewniamy również wsparcie psychologiczne.

Co wchodzi w cenę detoksu :

  •  Wizyta lekarska,
  •  Pełna detoksykacja zgodnie z indywidualnym planem odtruwania,
  •  Całodobowa opieka pielęgniarska,
  •  Wsparcie psychologiczne,
  •  Wyżywienie.

Po detoksie:

Właściwie przeprowadzony proces detoksykacji pod opieką lekarzy i pielęgniarek, ma za zadanie przywrócić organizm do równowagi biochemicznej. Sama detoksykacja nie wyleczy choroby. Niezbędne jest podjęcie terapii, dostosowanej do potrzeb i stanu pacjentki. Nasz ośrodek oferuje bogaty program leczenia uzależnienia w trybie stacjonarnym jak i ambulatoryjnym.

Jeżeli podejrzewasz u siebie problem z lekami, zrób pierwszy krok i zadzwoń do nas. Zaproponujemy najlepiej dostosowane rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

JESTEŚMY PO TO BY TOBIE POMÓC