detoks alkoholowy

detoks alkoholowy

Długotrwałe picie może prowadzić do zatrucia, utraty witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Alkohol zawiera wiele toksyn i substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka. Na dłuższą metę zatrucie może uszkodzić wiele narządów, prowadząc do utraty zdrowia, a nawet śmierci.

 

Co to jest detoks alkoholowy:

Detoks alkoholowy polega na usunięciu z organizmu toksyn pochodzących z alkoholu etylowego oraz nawadnianiu, uzupełnianiu braków elektrolitów, minerałów i witamin drogą dożylną. O ile stan pacjentki tego wymaga, proces detoksykacji wspomagamy również farmakoterapią.

Cały proces detoksu ma na celu przywrócić organizm do równowagi biochemicznej oraz złagodzić objawy fizyczne i psychiczne zespołu abstynenckiego:

 • bóle głowy, drżenie rąk, nadmierne pocenie się, bóle mięśni, wymioty, nudności, biegunki
 • zaburzenia snu, napady lęku, niepohamowanej agresji, rozdrażnienie, omamy alkoholowe, drgawki abstynencyjne, napady padaczkowe, psychozy z majaczeniem i zwidami, czyli delirium tremens

Nasilenie i wystąpienie poszczególnych objawów zespołu odstawiennego uzależnione jest przede wszystkim od czasu spożywania alkoholu (ciągu alkoholowego) oraz ogólnego stanu zdrowia.

Ważne jest, aby nie bagatelizować żadnej zmiany w samopoczuciu po odstawieniu alkoholu. Nagła zmiana nastroju, objawy depresyjne, zaburzenia snu, dolegliwości somatyczne, które mijają po spożyciu alkoholu to sygnał, że rozwinęło się uzależnienie !

Do kogo skierowany jest detoks od alkoholu:

 • po długich ciągach alkoholowych – wówczas samodzielne odstawienie alkoholu w domu może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia
 • po spożywaniu dużych porcji alkoholu
 • w słabej kondycji psychofizycznej spowodowanej nadużywaniem alkoholu
 • Jak i osób, które chcą zniwelować / złagodzić objawy zatrucia alkoholowego.

Jak przebiega detoksykacja w naszym Ośrodku :

Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz stanu psychofizycznego pacjentki ustalany jest plan odtruwania oraz czas trwania ( od 1 do 10 dób ). Nad całym procesem 24 h / dobę czuwa doświadczony personel medyczny – lekarz i pielęgniarka. Zapewniamy również wsparcie psychologiczne.

Co wchodzi w cenę detoksu :

 • Wizyta lekarska
 • Pełna detoksykacja zgodnie z indywidualnym planem odtruwania
 • Całodobowa opieka pielęgniarska
 • Wsparcie psychologiczne
 • Wyżywienie

Po detoksie:

Właściwie przeprowadzony proces detoksykacji pod opieką lekarzy i pielęgniarek , ma za zadanie przywrócić organizm do równowagi biochemicznej. Sama detoksykacja nie wyleczy choroby alkoholowej. Niezbędne jest podjęcie terapii,  dostosowanej do potrzeb i stanu Pacjentki. Nasz Ośrodek oferuje bogaty program leczenia uzależnienia w trybie stacjonarnym jak i ambulatoryjnym.

Jeśli podejrzewasz u siebie problem z alkoholem, zrób pierwszy krok i zadzwoń do nas zaproponujemy najlepsze dostosowane do twoich potrzeb rozwiązanie.

JESTEŚMY PO TO BY TOBIE POMÓC

+48572570387